0_Спорт.ПорталОстанато

ОИ: Продолжува вонредната состојба во Токио

Неполни три месеци пред почетокот на Олимписките игри (ОИ), гувернерката на Токио Јунико Коике предложи денеска продолжување на вонредната состојба во јапонската престолнина поради тешката здравствена состојба поврзана со пандемијата на коронавирус.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close