Ракомет

ОИ: Комплетирани полуфиналните двојки на женскиот ракометен турнир

Ракометарките на Франција се последните учеснички во полуфиналето на Олимписките игри во Токио, откако попладнево ја совладаа Холандија со 32:22 (19:11).

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close