0_Спорт.ПорталОстанатоСпорт

ОИ: Кинеските олимпијки со значки со ликот на Мао Це Тунг

Меѓународниот олимписки комитет (МОК) побара одговор од кинеската делегација во Токио зошто нејзините олимписки победнички во велосипедизам се искачија на победничкиот пиедестал со значки со ликот на комунистичкиот водач Мао Це Тунг.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close