0_Спорт.ПорталОстанатоСпортСпорт.Слајдер

ОИ: Кинеската штафета го собори светскиот рекорд на 4×200

Остварувањето на Јунксуан Јанг, Нихан Танг, Јуфеи Жанг и Бингџи Ли е за 1.17 секунди побрзо од досегашниот рекорд што го постави Австралија на Светското првенство во Гвангжу пред две години.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close