0_Спорт.ПорталОстанато

ОИ: Каратистката Горанова и го донесе првиот златен медал на Бугарија

Бугарија денеска го освои премиерниот златен медал и вкупно четврти на Игрите во Токио, по успехот на каратистката Ивет Горанова во кати, јави агенцијата БТА.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close