0_Спорт.ПорталОстанатоСпорт.Слајдер

ОИ: Гардинер најбрз на трката на 400 метри

Актуелниот светски првак Стивен Гардинер од Бахами победи денеска на Игрите во Токио во трката на 400 метри, истрчувајќи ја патеката со време од 43:85 секунди што е најдобар резултат оваа сезона

Back to top button
Close
Close