0_Спорт.ПорталКошарка

ОИ: Француските кошаркарки преку Шпанија во полуфинале

Франција ја совлада попладнево Шпанија со 67:64 и обезбеди пласман во полуфиналето на олимпискиот кошаркарски турнир во женска конкуренција.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close