0_Спорт.ПорталОстанатоСпорт.Слајдер

ОИ: Франција против САД во финалето на кошаркарскиот турнир

Франција е вториот финалист на олимпискиот кошаркарски турнир, откако попладнево во неизвесен натпревар ја совлада Словенија со 90-89 (27-29, 15-15, 29-21, 19-24)

Back to top button
Close
Close