0_Спорт.ПорталОстанатоСпорт.Слајдер

ОИ: Јапонија го задржа водството во освоени златни медали

Домаќинот на Летните Олимоиски игри во Токио го задржа првото место на  табелата на освоени медали со 13 златни одличја, едно повеќе од Кина и две од Соединетите Американски Држави.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close