0_Спорт.ПорталОстанатоСпорт.Слајдер

ОИ: Јапонците досега освоија најмногу – осум златни медали

Јапонските спортисти досега освоија осум златни одличја, едно повеќе од САД на второто и Кина со шест златни медали на третото место.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close