Дописници МКДОпштински вести

„Охридско лето“ се вклучи во Националната кампања „Ги запознаеме ретките болести“

Националниот фестивал „Охридско лето“ се приклучи на кампањата „Ги запознаеме ретките болести“ што веќе трета година по ред ја организира Здружението на лица со ретки болести „Живот со предизвици“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close