0_Web_АктуелноSvet.SlajderБалканБалкан.Портал

Јоханис победи на претседателските избори во Романија

Клаус Јоханис е реизбран за претседател на Романија, откако оствари убедлива победа во вториот круг против лидерката на Социјалдемократската партија Вјорика Данчила.

Back to top button
Close
Close