Svet.SlajderБалканБалкан.Портал

Јоханис им порача на победниците на локалните избори да ги исполнат ветувањата до Романците

Победниците на локалните избори да ги исполнат своите ветувања „праведно и одговорно“ побара денеска романскиот претседател, Клаус Јоханис, и апелираше промената на власта на административно ниво да се организира што е можно побрзо.

Back to top button
Close
Close