БалканБалкан.Портал

Јоханис апелира Романците од странство да не се враќаат за Велигден

Претседателот на Романија Клаус Јоханис испрати апел до романските државјани во странство да не се вфраќаат дома за велигденските празници поради епидемијата на коронавирус, пренесува Агерпрес

Букурешт, 3 април 2020 (МИА) – Претседателот на Романија Клаус Јоханис испрати апел до романските државјани во странство да не се вфраќаат дома за велигденските празници поради епидемијата на коронавирус, пренесува Агерпрес

Јоханис изрази жалење поради апелот кој ,морал да го упати до граѓаните на Романија.

Овојпат, воскресението на нашиот Господ го опфаќа целото човештво во длабока криза. Оваа година ќе бидеме до нашите најблиски од далеку, рече романскиот претседател. паг/

 

 

Таг
Back to top button
Close
Close