БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Ограбена банка на магистралниот пат Приштина-Урошевац

Вооружен грабеж на филијала на банката ТЕБ се случи денеска на магистралниот пат Приштина-Урошевац, при што, според сведоци на настанот, имало и пукотници од огнено оружјке, јави дописникот на МИА од Приштина.

Back to top button
Close
Close