0_Спорт.ПорталОстанато

ОФМ: Македонските одбојкари тагуваат за осминафиналето, но не разочараа

Две победи над Белорусија и над Словенија, блескав сет против Русија, пораз во нијанси од Финска, објективно слаб натпревар против Турција. Македонските одбојкари тагуваат за осминафинале, но не разочараа. Напротив! Оставија одличен впечаток во дебитантскиот настап на европските првенства или поинаку кажано, одиграа над сите очекувања, е ставот на Одбојкарската федерација на Македонија по епилогот во Ц-групата од ЕП.

Back to top button
Close
Close