0_Спорт.ПорталФудбал

Официјално: Подолски потпиша со Анталијаспор

Подолски се раздели со јапонски Висел Коби порано во јануари.

Анталија, 23 јанаури 2020 (МИА) – Германскиот напаѓач Лукас Подолски и официјално ќе ја продолжи кариерата во Анталијаспор. Тимот од јужна Турција на социјалните мрежи и официјално го објави привлекувањето на поранешниот фудбалер на Галатасарај.

Подолски се раздели со јапонски Висел Коби порано во јануари.

Анталијаспор имаше најголем интерес за 34-годишниот фудбалер со потекло од Полска, што ќе го направи еден од лидерите во тимот.

Договорот на Лукас Подолски е до крајот на оваа сезона.

Таг
Back to top button
Close
Close