СветСвет.Портал

Официјално одобрена постапката за импичмент на Трамп

Резолуцијата со која се одобрува истрагата за импичмент на американскиот претседател Доналд Трамп денеска е усвоена во Претставничкиот дом на Конгресот со 232 гласа, а против се изјасниле 196 пратеници.

Back to top button
Close
Close