0_Спорт.ПорталSport.SlajderФудбал

Официјално: Фиорентина го врати Кутроне во Италија

Стрелецот пристигна на Островот за 18 милиони евра од Милан, но на неговите 24 настапи за клубот успеа да запише само 3 гола.

Фиренца, 11 јануари 2020 (МИА) – Поранешниот напаѓач на Милан и Вулверхемптон, Патрик Кутроне е официјално претставен како играч на Фиорентина.

Стрелецот пристигна на Островот за 18 милиони евра од Милан, но на неговите 24 настапи за клубот успеа да запише само 3 гола.

Договорот на играчот е за 2-годишен заем и, според англиските медиуми, тој договор вклучува обврска за откуп.

Таг
Back to top button
Close
Close