0_Web_АктуелноSvet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Официјална претставничка на ЕМА: Спутник В сè уште не е одобрена

Висока претставничка на Европската агенција за лекови (ЕМА) Криста Виртумер-Хох апелираше до членките на Европската унија да не ја одобруваат употребата на руската вакцина Спутник В за итна употреба, сè додека агенцијата целосно не ја испита нејзината безбедност и ефикасност, јави Гардијан.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close