ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Официјална Будимпешта: Унгарија одговара на нападите од Брисел

Во јули, во Унгарија стапи во сила контроверзниот закон за забрана на материјали што може да се сметаат за промовирање на хомосексуалноста или промена на полот на малолетници, и покрај тоа што многу земји-членки на ЕУ се залагаат за еднакви права на лезбијките, хомосексуалците, бисексуалците и трансродовите лица (ЛГБТ).

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close