БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Официјална Атина демантира наводен предлог од Лавров за ко-производство со Грција на руската вакцина  

Портпаролот на грчкото МНР Александрос Папајоану и алтернативната владина портпаролка Аристотелиа Пелони, демантираат дека министерот за надворешни работи на Русија Сергеј Лавров, за време на средбата со неговиот грчки колега Никос Дендиас на крајот од октомври предложил ко-производство со Грција на руската вакцина, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close