Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Официјален претставник на ЕУ информира дека АстраЗенека ги намалува испораките на вакцини

Компанијата АстраЗенека ја известила Европската унија дека ќе достави помалку од 90 милиони дози од вакцината против коронавирус на Унијата во вториот квартал, јавија светските агенции повикувајќи се на неименуван претставник на ЕУ.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close