0_Спорт.ПорталОстанатоСпортСпорт.Слајдер

Одземена организацијата на Европското првенство во велосипедизам на Белорусија

Европската велосипедска унија (UEC) и ја одзеде на Белорусија организацијата на претстојното Европското првенство наведувајќи ја како причина „актуелната меѓународната состојба“ во контекст на затегнувањето во односите меѓу земјите членки на Европската унија и официјален Минск.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close