БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Одржана средба на грчката и турската делегација за мерките за градење доверба

Во конструктивна клима во Анкара заврши вториот круг средби во рамки на мерките за градење доверба меѓу претставниците на Грција и Турција, соопштија од грчкото Министерство за одбрана, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close