0_Македонија.ПорталОпштество

Одржана работилница „Како да се избегнат замките на пропагандата? – известување за геополитички теми засновано на факти“

Граѓанската организација ЕСТИМА денеска одржа еднодневна работилница на тема „Како да се избегнат замките на пропагандата? - известување за геополитички теми засновано на факти“, на која учествуваа триесетина студенти и постдипломци на областите новинарство и меѓународни односи од различни универзитети во земјава, како и млади професионалци од државните институции.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close