0_Македонија.ПорталДописници МКДОпштински вести

Одржана последната крводарителска акција за 2020 во Делчево

Во Делчево се одржа последната крводарителска акција за 2020 година. Организатор на акцијата беше Општинската организација на Црвен крст Делчево, од каде констатираа дека е исполнет годишниот план за крводарување и во услови на Ковид-19.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close