Дописници МКДКултураКултура.ПорталОпштински вести

Одржана манифестацијата „Пијанечки бисери 2020“

Во Делчево се одржа манифестацијата „Пијанечки бисери“. Поради пандемијата и протоколите за организирање културни настани, годинава како што информираше директорот на Центарот за култура „Н.Ј.Вапцаров“, Методи Толевски на Пијанечки бисери изостана учеството на учесници од соседните општини.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close