БизнисБизнис.ПорталЕкономија

Одржана 38. сесија на Клубот на истражувачите

Во рамките на 38. сесија на Клубот на истражувачите денеска беше презентиран истражувачкиот труд на Михаи Копачу, Јоана Маџоска и Мите Митески насловен „Динамички стохастичен модел на општа рамнотежа (ДСГЕ-модел) со делумна евроизација: случајот на македонската економија“, изработен во рамките на твининг-проектот „Јакнење на институционалниот капацитет на Народната банка на патот кон нејзиното членство во ЕСЦБ“, финансиран од Европската Унија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close