Дописници МКДОпштествоОпштински вести

Одрони го попречуваат сообраќајот на регионалниот пат Делчево – М.Каменица

Дождот кој непрекинато паѓа повеќе од 12 часа повторно предизвика одрони на регионалниот пат Делчево - Македонска Каменица. Возачи јавуваат дека голем одрон го попречува движењето на сообраќајот кај месноста Баткова Чешма.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close