0_Web_АктуелноSvet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Одложено продолжението на Самитот на ЕУ

Почетокот на продолжението на заседанието на Европскиот совет, што беше превиден за денеска во 11 часот, е одложен за неколку часа, со цел на лидерите на земјите членки на ЕУ да им се даде дополнително време за консултации.

Back to top button
Close
Close