0_Спорт.ПорталSport.SlajderКошарка

Одложени пет натпревари во НБА лигата поради коронавирус

Одложени се следните три натпревари на екипата на Сан Антонио, во чиј редови има четворица кошаркари заразени со коронавирус, како и претстојните два дуели на тимот на Шарлот Хорнетс, соопшти денеска раководството на НБА лигата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close