СветСвет.Портал

Одложена мировната конференција за Авганистан

Конференцијата требаше да почне во Истанбул в сабота и да трае до 4 мај, но Турција, Катар и ОН, кои планираа да посредуваат во дискусиите меѓу авганистанската Влада и талибанците, наведоа дека условите не се соодветни за да се постигне напредок во разговорите.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close