0_Спорт.ПорталСпорт

Одложен натпреварот Еурофарм Пелистер – Рајн Некар Левен

Европската ракометна федерација (ЕХФ) го одложи денеска натпреварот од деветтото коло во групата Д од Лига Европа помеѓу Еурофарм Пелистер и Рајн Некар Левен, закажан за идниот вторник во Битола, на барање на германскиот клуб.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close