0_Web_АктуелноSvet.SlajderДописници СветЕвропаЕвропа.Портал

Одлагањето на дебатата за Западен Балкан во ЕУ е само поради форматот

Одлуката да ја одложиме дебатата за Западен Балкан за мај е апсолутно, директно и стопроцентно поврзана со промената на природата на Советот за надворешни работи, од физичка на видеоконференција, а за Западен Балкан сметаме дека заслужува искрена и отворена дискусија, најверојатно со интервенција од господинот Лајчак, изјави дипломатот на средбата со новинарите.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close