СпортФудбал

Одиграно второто коло од Првата машка фудбалска лига

Второто коло од Првата машка фудбалска лига се одигра денеска. Струга Трим Лум го победи Пелистер со 1-0, а Шкупи извојува победа врз Македонија Ѓорче Петров од 2-0.

Back to top button
Close
Close