0_Web_АктуелноМакедонија.СлајдерОпштествоХроникаХроника.Портал

Одбраната на Камчев во „Плацеви на Водно“ бара укинување на притворот или замена со куќен притвор

Со изведување на материјални докази од Обвинителството, денеска во Основниот кривичен суд во Скопје продолжува судењето за случајот „Плацеви на Водно“. Јавната обвинителка Лиле Стефанова, почна со презентирање нотарски заверки на документи и потврди за плаќања од извршени купопродажби. На почетокот на денешното рочиште, одбраната на обвинетиот Јордан Камчев, истакна предлог за укинување на мерката притвор или заменување со мерка куќен притвор.

Back to top button
Close
Close