0_Македонија.ПорталМКДОпштествоХроникаХроника.Портал

Одбраната бара изземање на обвинителот Бурим Рустеми од случајот „ТНТ“

Одбраната на обвинетите во случајот „ТНТ“ за уривањето на комплексот „Космос“ на бизнисменот Фијат Цановски, на денешното рочиште побара изземање на јавниот обвинител Бурим Рустеми, под сомнение за пристрасност.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close