0_Македонија.Портал0_Спорт.ПорталДописници МКДОпштински вестиФудбал

Одбележување на денот на ФК „Тетекс“, се повлекува дресот со број 4 во чест на Бошко Блажевски

Фудбалскиот клуб „Тетекс“ од Тетово во четврток за прв пат од осамостојувањето ќе организира одбележување на годишнина на формирањето на 18 февруари 1953 година. Ќе се одржи ревијален натпревар и уште неколку активности.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close