Дописници МКДОпштински вести

Одбележани пет години од основањето на партијата Движење Беса

Партијата Движење Беса вечерва во Тетово одбележа пет години основањето. Пред присутните на прославата партискиот претседател Билал Касами истакна дека Беса се родила како партија во Северна Македонија како револт на млади интелектуаци во најделикатен момент за нив кога тогашната диктатура била поддржана од други Албанци.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close