0_Македонија.ПорталОпштество

Одбележан Светскиот ден на инженерите

Со онлајн предавање на тема „Сите заедно за чист воздух - одржливо инженерство“, на кое учествуваа инженери од различни области, Комората на овластени архитекти и овластени инженери на Македонија денеска го одбележа 4 Март - Светскиот ден на инженерите.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close