0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderВидео изјаваОпштество

Одбележан Денот на воздухопловниот ВИНГ

Со прелет на воздухопловните Ф-16 на грчкото воено воздухопловство во рамки на НАТО мисијата Air Policing на воздушниот простор на Република Северна Македонија како членка на НАТО денеска во касарната „Страшо Пинџур“ се одбележа Денот на воздухопловниот ВИНГ.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close