0_Македонија.ПорталОпштествоПолитика

Одбележан Денот на победата над фашизмот во Општина Центар со присуство на повеќе амбасадори во земјава

Градоначалникот на Општина Центар, Саша Богдановиќ и рускиот амбасадор во земјава Сергеј Баздник, положија свежо цвеќе по повод одбележување на 9 Мај - Денот на победата над фашизмот. На одбележувањето присуствуваа и амбасадори и членови на дипломатски претставништва во земјава. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close