0_Македонија.ПорталПолитика

Одбележан 29 април – Денот на Министерството за надворешни работи

Денот на МНР на Република Северна Македонија - 29 април, денеска беше одбележан со пригоден настан на плоштадот „Мајка Тереза“.

Back to top button
Close
Close