0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталBiznis.SlajderMakedonija.SlajderБизнисБизнис.ПорталЕкономијаОпштество

„Од жена за жена!“ – рурална женска мартовска кампања

Кампањата ќе се реализира од 8 до 12 март во сите осум плански региони и со неа ќе се пренесе пораката дека родовата еднаквост и економската моќ на жената е потребна повеќе од кога било претходно. Ќе се купуваат, подаруваат и промовираат производи кои ги произвеле жените. Традиционалните производи од волна од реканскиот и дебарскиот крај ќе завршат во Струмица или во источниот дел на државата, а традиционалните росомански слатка, во краевите каде што прв пат ќе може да ги вкусат надалеку познатите „речели“ или слаткото од диви капини и шумски плодови.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close