Дописници МКД

Од утре во Македонски Брод граѓаните ќе се имунизираат со вакцината на „Синовак“

Во Здравствениот дом  во Македонски Брод се одвива ревакцинацијата на лицата кои пред три недели се вакцинираа со кинеската вакцина на „Синофарм“. Од утре паралелно со  ревакцинација, ќе отпочне и вакцинација на лицата кои досега не се вакцинирале а имунизацијата ќе се врши со втората кинеска вакцина на„ Синовак“, потврди за МИА Жарко Симески, директор на Здравствениот дом.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close