0_Македонија.ПорталОпштество

Од утре вечер дожд и постудено

Промена на времето со врнежи од дожд и намалување на дневните температури за неколку степени се очекуваат од утре попладне. Според метеоролошката прогноза, врнежите ќе почнат кон крајот на денот и ќе бидат повеќе застапени во западните и јужните делови.

Back to top button
Close
Close