0_Web_АктуелноВременска прогнозаОпштество

Од утре попладне пороен дожд, грмежи и засилен ветер

Од утре попладне се очекува промена на времето со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално можна е појава на невреме со пообилен пороен дожд, силни електрични празнења, град и силен ветер со над 80 километри на час.

Back to top button
Close
Close