0_Web_АктуелноЕвропа

Од утре нови правила за влез во Германија

Германците што се враќаат од летните одмори во странство од утре ќе се соочат со нови правила за тестирање на коронавирус, информира министерот за здравство Јенс Шпан, пренесува ДПА.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close