0_Македонија.ПорталПолитика

Од утре исплата на правата од социјална, детска и цивилна  заштита за јануари 2021

Министерството за труд и социјална политика информира дека од утре  започнува исплатата на правата од социјална, детска и цивилна заштита (сите парични прaва) за јануари годинава.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close